071-5218471
Wij zijn een SCOL school
Home Nieuws Nieuwsbrief 12

Nieuwsbrief 12

30 januari 2023 | Nieuws

 

HOERA! snoepblik - Evenementenkleding.nl

 

Beste ouders,

Vanaf maandag 30 januari start Taalklas 3 op onze school!
Wij zijn heel blij met deze nieuwe klas en nieuwe leerlingen. Ook hebben we 2 goede leerkrachten gevonden voor deze klas: op maandag, dinsdag en woensdag Anna Sigtermans en op donderdag en vrijdag Miranda Wassink.
Op onze school zijn nu 3 taalklassen voor kinderen die nog geen jaar in Nederland zijn, dit is voor ons het maximum, er komen geen taalklassen meer bij.

De Nederlandse taal staat op De Singel centraal. Zowel in de taalklassen als in de reguliere groepen op onze school. We besteden hier veel aandacht aan en zijn hier goed in. Op het gebied van technisch lezen en begrijpend lezen, maar ook Nederlands als 2e taal zijn wij met het hele team extra geschoold.
In de taalklassen is de aandacht voor de Nederlandse taal nog specifieker, de leerlingen van de taalklassen spreken nog geen of heel weinig Nederlands.  
Voor De Singel als school heeft het bieden van internationale taalklassen voordelen. Voor internationale taalklassen is extra bekostiging beschikbaar vanuit de overheid. Van deze extra bekostiging worden middelen en personeel betaald die ook in de reguliere groepen worden ingezet, denk bv. aan de onderwijsassistenten of de Chromebook’s voor iedere leerling. Ook kan de extra bekostiging gebruikt worden voor het aantrekken van speciaal opgeleide leerkrachten of het bieden van professionele ontwikkeling voor alle leerkrachten en onderwijsassistenten. Dit draagt allemaal bij aan een hogere kwaliteit van het (Nederlandse taal)onderwijs aan onze leerlingen in alle groepen.
Internationale taalklassen dragen ook bij aan een diverse, inclusieve schoolomgeving. Leerlingen leren elkaar kennen, spelen samen buiten of gymmen samen, dit helpt leerlingen om hun interculturele, internationale vaardigheden te versterken. Leerlingen leren communiceren en samen te werken/spelen met leerlingen uit verschillende culturen.
Leerlingen mogen maximaal één jaar in onze taalklassen blijven. Na een jaar kunnen zij doorstromen binnen onze school of naar een andere basisschool dichter bij hun huis.

Kortom: De Singel is een fijne school met goed taalonderwijs voor alle leerlingen en waar plek is om samen te leren en te spelen!
Het andere nieuws leest u hier! 

 

UW PRIVACY EN HET GEBRUIK VAN COOKIES

Deze website gebruikt cookies om de inhoud en de marketing van onze website te personaliseren, om extra functies te bieden en om websiteverkeer te analyseren. Per categorie; functioneel of marketing, wordt duidelijk aangegeven waar de cookies voor dienen. U kunt zelf bepalen welke cookies aan of uit mogen staan. Functionele cookies kunnen niet worden uitgezet, deze zijn noodzakelijk voor de werking van de website. Wanneer u direct op ‘Accepteren’ klikt dan gaat u akkoord met de toepassing van alle cookies binnen deze website. Meer informatie over privacy kunt u vinden op de privacypagina van SCOL.

Cookie instellingen ×

  • Functioneel

Deze website gebruikt cookies die voor de functionaliteit van de website noodzakelijk zijn. Denk aan basisfuncties, instellingen, pagina-navigatie en o.a. toegang tot beveiligde delen van de website. Zonder deze cookies kan de website niet naar behoren werken.